Pielgrzymi przygotowują się do wymarszu.

4 lipca po raz 44. Wyruszy Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. To wyjątkowy czas 12 dniu wędrowania przed tron Matki Bożej i przeżywania rekolekcji w drodze.

Nasze serca tęsknią, żeby już wybrać się na te rekolekcje w drodze – mówi dyrektor przemyskiej pielgrzymki na Jasną Górę, ks. Jacek Rawski. – Czy warto? Myślę, że tak. Wiele osób nie może iść, ale ci którzy mogą chodzić to zapraszamy. wielu pielgrzymów chodzi już po kilka lub więcej razy, bo to jest taki magnez, który nas ciągnie.

W tym roku hasłem pielgrzymki są słowa związane z programem bieżącego roku duszpasterskiego: Z Maryją we wspólnocie Kościoła.

Każda pielgrzymka do Matki Bożej ma charakter maryjny. Patrzymy jak Ona przeżywa, upomina czy nawet płacze. To są takie znaki dla nas współczesnych, ale to nam pomaga zastanowić się, dlaczego Jej zależy na każdym człowieku. Maryja nas kocha i my też chcemy Ją kochać, dlatego idziemy we wspólnocie – dodaje ks. Rawski.

Tradycyjnie w ramach Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w drogę wyruszy 10 grup. 4 lipca pielgrzymi wyjdą z Przemyśla, Leska i Radymna, 5 lipca z Jarosławia, Leżajska i Brzozowa, a 6 lipca z Przeworska, Łańcuta i Krosna.

Towarzyszyć im będą pielgrzymi duchowi, modlący się w domach w intencjach zanoszonych do Częstochowy przez pielgrzymów fizycznych.

Zapisy do grup pielgrzymkowych prowadzą przewodnicy. Szczegóły na pielgrzymka.przemyska.pl.

Rozmowa nt. przemyskiej pielgrzymki na Jasną Górę z jej dyrektorem, ks. Jackiem Rawskim, została wyemitowana w audycji „W rytmie wydarzeń”, we wtorek – 18 czerwca 2024 r.