W dniu 1 sierpnia 2024 roku będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, z tej okazji zapraszamy Państwa już teraz do udziału w wyjątkowych obchodach tego wydarzenia. 

Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego w Jarosławiu przygotowują rekonstrukcję historyczną na ulicach starego miasta w Jarosławiu pt. „Jak Oni- czas walczącej Warszawy”. Uczestnicy akcji przebrani w stroje z epoki będą odtwarzać sceny wydarzeń sprzed 80 lat, które miały miejsce w Warszawie.

Współorganizatorami rekonstrukcji są: uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jarosławiu, uczniowie ZSSiB w Jarosławiu, grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku, seniorzy ze Stowarzyszenia Em Art, Stowarzyszenie Pąsowa Róża, Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Przemyśla.

Do dnia 10 lipca każdy może zgłosić swój udział. 

O tym niezwykłym wydarzeniu w ramach audycji „W rytmie wydarzeń” rozmawiamy z: Violettą Propolą – harcmistrzynią ZHP, Agnieszka Bernacką – harcmistrzynią ZHP, Justyną Flis – nauczycielem oraz członkami grupy teatralnej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Przeworsku.