Niedziela, 7 lipca 2024 r., była czwartym dniem 44. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę podczas którego pielgrzymi pochylali się nad tematem „We wspólnocie Kościoła umacniam się w wierze”, a szczególną intencją jaka im tego dnia przyświecała była modlitwa o umacnianie się w wierze.

Centralnym punktem dnia jest zawsze Eucharystia. Radio FARA transmitowało radiowo i telewizyjnie modlitwę z sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski, a okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego bł. Rodziny Ulmów z Markowej. Tego dnia po raz pierwszy przypadało ich liturgiczne wspomnienie w archidiecezji przemyskiej.

Grupa św. Jacka, św. Józefa i św. Kazimierza swój szlak rozpoczynały w Niechobrzu, aby zakończyć go w Ostrowie. Grupa św. Andrzeja i grupa św. Jana wyruszały z Grodziska, aby dotrzeć do Lubziany. Grupa św. Alberta startowała w Rudnej Wielkiej, aby finiszować w Pustkowie Osiedlu. Z kolei trasa grupy św. Wojciecha wiodła z miejscowości Nawsie do Brzezówki. Pątnicy z grupy bł. Marii rozpoczynali dzień w Kolbuszowej, aby zakończyć go w Pustkowie. Grupa św. Urszuli wychodziła z Mrowli i zmierzała do Borku Małego. Z kolei grupa św. Rafała swój dzień pielgrzymkowy rozpoczynała w Łące, a kończyła w Kawęczynie.

Radio FARA towarzyszy pielgrzymom w ich wędrowaniu na Jasną Górę i relacjonuje każdy dzień pielgrzymkowy.

G A L E R I E — > > >  pielgrzymka.przemyska.pl