Poniedziałek, 8 lipca 2024 r., to piąty dzień 44. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tego dnia pątnicy pochylają się nad tematem „Moja rodzina Kościołem domowym”, a szczególną intencją jaka im tego dnia przyświecała była modlitwa o odpowiedzialność za zbawienie wszystkich w rodzinie.

Jak zwykle centralnym punktem dnia była poranna Eucharystia. Radio FARA transmitowało radiowo i telewizyjnie modlitwę z Paszczyny, której przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski, a okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Adam Wąsik, Archidiecezjalny Duszpasterz Trzeźwości.

Tego dnia grupa bł. Marii rozpoczynała swój szlak w Pustkowie, aby dotrzeć do Jastrząbki Starej. Grupa św. Rafał wychodziła z Kawęczyna i dociera do Wiewiórki. Grupa św. Wojciecha startowała w Brzezówce i finiszowała w Róży.  Grupy św. Jana i św. Andrzej wyruszały z Lubziny i swój dzień kończyły w Zdziarzecu. Z kolei grupa św. Alberta wyruszała z Pustkowa Osiedla i dochodziła do Róży. Grupa św. Jacka wędrowała z Borku Wielkiego do Róży. Pątnicy z grupy św. Urszuli wychodzili z Borku Małego i docierali do Jastrząbki Starej. Natomiast grupa św. Kazimierza wyruszała z miejscowości Kozodrza, aby dotrzeć do Żarówki. A grupa św. Józefa wędrowała z Ostra do Janowca.

Radio FARA towarzyszy pielgrzymom w ich wędrowaniu na Jasną Górę i relacjonuje każdy dzień pielgrzymkowy.

G A L E R I E — > > >  pielgrzymka.przemyska.pl