Wtorek, 9 lipca 2024 r., to szósty dzień 44. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tego dnia pątnicy pochylają się nad tematem „Ojczyzna rodziną rodzin”, a szczególną intencją jaka im tego dnia przyświecała była modlitwa o umiłowanie Ojczyzny.

Najważniejszym punktem dnia była Eucharystia, której w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Luszowicach przewodniczył ks. Piotr Krzych, przewodnik jarosławskiej grupy św. Alberta, a okolicznościową homilię wygłosił ks. Władysław Dubiel, Archidiecezjalny Duszpasterz Rolników. Radio FARA transmitowało radiowo i telewizyjnie Mszę świętą.

Tradycyjnie, gdy podczas pielgrzymki pojawia się intencja za Polskę to w Dąbrowie Tarnowskiej celebrowane jest nabożeństwo za Ojczyznę, które w tym roku poprowadziła łańcucka grupa św. Urszuli.

Tego dnia grupa św. Kazimierza wędruje z miejscowości Żarówka do Ćwikowa. Grupa św. Jana wyrusza z miejscowości Zdziarzec i dociera do Olesna. Z kolei grupa św. Andrzeja wyruszając z Zdzierca zmierza do Zalipia. Grupa św. Jacka rozpoczynała dzień w Róży, aby na nocleg dotrzeć do Olesna. Jarosławska grupa św. Albert także wyruszała z Róży, ale ich celem były Dąbrówki Breńskie. Również grupa św. Wojciecha startowała dzisiaj z Róży, ale zmierzali do Pilczy Żelichowskiej. Leżajska grupa bł. Marii wyszła z Jastrząbki Starej, aby nocować już w Otfinowie. Grupa św. Józefa ruszała z Janowca i dociera na nocleg do Żelichowa. Łańcucka grupa św. Urszuli pątniczy szlak zaczynała w Jastrząbce Starej i dotarła do miejscowości Bolesław. A grupa św. Rafała z Wiewiórki zmierzała do Gorzyc.

Radio FARA towarzyszy pielgrzymom w ich wędrowaniu na Jasną Górę i relacjonuje każdy dzień pielgrzymkowy.

G A L E R I E — > > >  pielgrzymka.przemyska.pl

FILMY – >>  kanał YouTube RADIO FARA