W Gnieźnie rozpoczął się pierwszy obóz wakacyjny dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzi oprócz całorocznego wsparcia finansowego, korzystają także z formacji i wypoczynku.

Mówimy o tym, że Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II, a ta idea może być zrealizowana tylko dzięki takim spotkaniom – powiedział w Radiu FARA ks. dr Łukasz Nycz, członek zarządu FDNT. – Gdybyśmy tylko wypłacali stypendia, bylibyśmy po prostu funduszem socjalnym. Natomiast zbliżając człowieka do Boga przez formację, ludzie zbliżają się do siebie tworząc rodzinę i to jest główna idea.

W tym roku stypendyści mają okazję uczestniczyć w trzech różnych obozach, w zależności od ich wieku. W kolejnych spotkaniach w Gnieźnie, w Diecezji Bielsko-Żywieckiej i w Myczkowcach weźmie udział ok. 1 800 młodych ludzi, w tym 120 osób z Archidiecezji Przemyskiej.

O szczegółach tegorocznych wakacji w FDNT ks. dr Łukasz Nycz mówił podczas audycji „W rytmie wydarzeń” we wtorek, 9 lipca 2024 r.

fot. dzielo.pl