Środa, 10 lipca 2024 r., to siódmy dzień 44. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tego dnia pątnicy pochylają się nad tematem „Kościół jest domem mojej modlitwy”, a intencją szczególną tego dnia była prośba o umiłowanie modlitwy.

Najważniejszym punktem na pątniczym szlaku była Msza święta, której w parafii pw. św. Mikołaja w Starym Korczynie (diecezja kielecka) przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski, a okolicznościową homilię wygłosił ks. Marcin Wilk  Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Radio FARA transmitowało radiowo i telewizyjnie Mszę świętą.

Tego dnia grupa św. Kazimierza rozpoczynała swój szlak w Ćwikowie, aby dotrzeć do miejscowości Czarnocin. Grupa św. Alberta wychodziła z Dąbrówek Breńskich i dociera dziś do Złotej. Grupa bł. Marii startowała w Otfinowie i finiszowała w Sokolinie.  Grupa św. Urszuli wyruszały z Bolesława i swój dzień kończyły w Gabułtowie. Z kolei grupa św. Rafała wyruszała z Gorzyc i dochodziła do Czyżowic. Grupa św. Jacka wędrowała z Olesna do miejscowości Cieszkowy. Pątnicy z grupy św. Jana wychodzili z Olesna i docierali do Kolosów. Natomiast grupa św. Andrzeja wyruszała z miejscowości Zalipie, aby dotrzeć do Kamiennej. Grupa św. Wojciecha swoją trasę rozpoczęła w Pilczy Żelichowskiej, by nocować w Krzyżu. A grupa św. Józefa wędrowała z Zalichowa do Broniszowa.

Radio FARA towarzyszy pielgrzymom w ich wędrowaniu na Jasną Górę i relacjonuje każdy dzień pielgrzymkowy.

G A L E R I E — > > >  pielgrzymka.przemyska.pl

FILMY – >>  kanał YouTube RADIO FARA