Wraz z początkiem wakacji zakończyło się roczne Studium Animatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.
Kilkudziesięciu młodych z naszej archidiecezji od września 2024 r., aż do teraz przygotowywali się do posługi animatorskiej w parafiach i na wakacyjnych rekolekcjach. Zdobyte wiedza i umiejętności praktyczne pozwoliły im podejść do egzaminu teoretycznego, którego zdanie było warunkiem przystąpienia do wakacyjnej praktyki podczas Wakacji z Bogiem.
Ostatnim punktem formacji we wspólnocie Studium Animatora RAM była tygodniowa sesja, która odbywała się na przełomie czerwca i lipca 2025 r. w Domu Rekolekcyjnym KSM „Nadzieja” w Wybrzeżu k. Dubiecka. Był to dla kandydatów na animatorów czas modlitewnej zadumy i zatrzymania, ale też poznawania sposobów na zaktywizowanie powierzonej im grupy, także w chwilach, gdy trudno o aktywności na świeżym powietrzu.
Ponadto młodzi przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy i rozwiązywania konfliktów.
Finałem rocznej formacji RAM będzie Dzień Wspólnoty i błogosławieństwo nowych animatorów. Wydarzenie odbywa się zawsze na początku września, tuż po zakończonych wakacjach i rekolekcyjnych praktykach.
Jaki był ten rok formacji dla członków RAM? Jak na ten czas patrzą zarówno młodzi, jak i organizujący formację? O tym podczas czwartkowej audycji „W rytmie wydarzeń” – 10 lipca 2025 r. – mówili Mateusz Sajewicz, sekretarz RAM i Kamil Olszański, kandydat na animatora RAM.
Czerwcowa sesja Studium Animatora RAM
Wybrzeże k. Dubiecka, fot. RAM AP



















