Przeszli z Pruchnika do Przemyśla śladami bł. Bronisława Markiewicza.
W sobotę, 13 września 2025 r., odbyła się 14. Piesza Pielgrzymka Dziękczynna z Pruchnika do Przemyśla „Śladami Świętych”. W Roku Jubileuszowym pątnicy wędrowali pod szyldem „Pielgrzymi nadziei”.
– Idziemy zawsze w okolicy rocznicy święceń ks. Markiewicza – mówiła dla Radia FARA s. Agnieszka Mastyj, michalitka. – Idziemy z Pruchnika, gdzie się urodził, do Przemyśla, grze przyjął święcenia kapłańskie.
W tym roku w drogę wyruszyło ponad 100 osób, które dziękując Bogu za życie i wsparcie bł. Bronisława Markiewicza i służebnicy Matki Anny Kaworek, przez ich wstawiennictwo wypraszają też łaski dla siebie i swoich bliskich.
– Chcemy pamiętać o dziękczynieniu, bo mamy świadomość, że to od Pana Boga mamy różne dary, talenty i chcemy być wdzięczni – powiedział ks. Adam Motyka, przewodnik grupy.
Pątnicy wyruszyli z Pruchnika, przeszli przez Tuligłowy, Bełwin i Kuńkowce, by dojść do celu, którym była Bazylika Archikatedralna w Przemyślu. Tam pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Świętej, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.
W poniedziałek, 15 września 2025 r., w audycji „W rytmie wydarzeń” została wyemitowana relacja z trasy pielgrzymki.
14. Piesza Pielgrzymka Dziękczynna z Pruchnika do Przemyśla „Śladami Świętych”
13.09.2025, fot. Michalitki / facebook.com



















