28 kwietnia 2026 r. uczniowie klas siódmych ze Szkół Podstawowych: im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie oraz im. Króla Władysława Jagiełły w Medyce, uczestniczyli w obchodach 640. rocznicy zaślubin ich szkolnych patronów.
Wizyta miała na celu nie tylko upamiętnienie tej rocznicy, ale przede wszystkim integrację społeczności obu szkół oraz wymianę uczniowskich doświadczeń. Poprzez wspólne gry tematyczne poświęcone dziejom dynastii Piastów i Jagiellonów, młodzież miała okazję do nawiązania nowych relacji i wspólnego pogłębiania wiedzy o korzeniach naszej tożsamości. Szczególnym punktem wizyty był teatr cieni w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, prezentujący sceny z życia pary królewskiej.
Była to również okazja do zwiedzenia XVI-wiecznego Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. Uczniowie poznali historię obiektu, zwiedzając m.in. dziedziniec, kaplicę zamkową, kryptę w Baszcie Boskiej oraz wieżę zegarową i lochy.
Zapraszamy do wysłuchania podsumowania tego wydarzenia:
Fot. SP w Medyce












