
W kolejnej audycji z cyklu „Pogaduchy do poduchy” młodzi redaktorzy: Madzia, Ala i Ola wraz z s. Anitą rozmawiali o zbliżającej się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Była to wyjątkowa okazja, aby przypomnieć sobie, czym jest Boże Ciało i dlaczego procesja eucharystyczna zajmuje tak ważne miejsce w życiu Kościoła.
Nie zabrakło opowieści o sypaniu kwiatów, dzwonieniu dzwonkami i przygotowywaniu ołtarzy. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami związanymi z udziałem w procesji Bożego Ciała w parafiach.
Podczas audycji słuchacze przesyłali SMS-y i telefonicznie opowiadali, jak przeżywają tę uroczystość. Była to piękna zachęta do rodzinnego i radosnego uczestnictwa w procesji oraz oddania czci Jezusowi obecnemu w Eucharystii.
Zachęcamy do włączania się w audycje. Spotykamy się w każdą środę o godzinie 19.30, a dla najbardziej aktywnych dzieci przewidziane są nagrody, które losujemy na początku każdego miesiąca.
Zapraszamy do odsłuchania audycji
Pozostałe audycje
