Niedźwiedź to symbol Przemyśla. Potwierdzają to liczne figurki niedźwiadków, które możemy spotkać na ulicach miasta.
W czwartek, 28 maja 2026 r., pojawił się kolejny miś, którzy przysiadł przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu.
– Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby miś nie był uczniem – mówiła podczas odsłonięcia Monika Lach, dyrektor szkoły.
Spiżowy miś-uczeń stał się kolejną atrakcją Przemyśla. Jego atrybutami są m.in. plecak ze szkolnymi przyborami, lektura szkolna pt. „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza oraz śniadanie w postaci słoika z miodem.
Przy okazji prezentacji niedźwiadka, dzieci i zaproszeni goście mieli okazje uczestniczyć też w pikniku przy szkole.
