PRZEMYŚL: Miś-uczeń Henio przy SP nr 1

Niedźwiedź to symbol Przemyśla. Potwierdzają to liczne figurki niedźwiadków, które możemy spotkać na ulicach miasta.

W czwartek, 28 maja 2026 r., pojawił się kolejny miś, którzy przysiadł przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu.

Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby miś nie był uczniem – mówiła podczas odsłonięcia Monika Lach, dyrektor szkoły.

Spiżowy miś-uczeń stał się kolejną atrakcją Przemyśla. Jego atrybutami są m.in. plecak ze szkolnymi przyborami, lektura szkolna pt. „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza oraz śniadanie w postaci słoika z miodem.

Przy okazji prezentacji niedźwiadka, dzieci i zaproszeni goście mieli okazje uczestniczyć też w pikniku przy szkole.

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.