WYBRZEŻE: Warsztaty muzyczne dla scholi z Jedlicza

Formacja, ćwiczenie śpiewu, ale też spotkanie i zabawa – tak odbywały się dwudniowe warsztaty dla scholi z Jedlicza.

Moim marzeniem było, żeby taka schola powstała, ponieważ kilka lat wcześniej do takiej sama należałam – mówiła Kamila Uliasz, odpowiedzialna za scholę w Jedliczu.

Wydarzenie odbyło się 29 i 30 maja w Ośrodku KSM „Nadzieja” w Wybrzeżu k. Dubiecka. Warsztaty muzyczne poprowadziła Bernadetta Bielec, absolwentka Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyrygentka i instruktorka chóralna, prowadząca chóry Solamen i Soli Deo.

Ważnym punktem spotkania było spotkanie z Teresą Kmieć-Leoszko, siostrą Sł.B. Heleny Kmieć i jej spotkanie o życiu Heleny.

Helena działa w moim życiu prywatnym, ale też widać jakie owoce są w naszej scholi – mówiła Kamila Uliasz. – Zapytałam jej siostry, czy nie chciałaby do nas przyjechać i odpowiedź była twierdząca.


Więcej nt. działalności scholi w Jedliczu, samych warsztatów i zaplanowanych spotkań mogliśmy usłyszeć w ramach poniedziałkowej audycji „W rytmie wydarzeń”, 1 czerwca 2026 r. Głos przy radiowym mikrofonie zabrały uczestniczki scholi, rodzice oraz Teresa Kmieć-Leoszko.

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.