Ostatnia majowa sesja 42. Studium Animatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej przeszła do historii jako czas intensywnej ewangelizacji i radosnego podsumowania całorocznej formacji.
Przemyśl wypełnił się entuzjazmem młodych ludzi, którzy na co dzień formują swoje serca, by służyć rówieśnikom w parafiach i na rekolekcjach. Kluczowym elementem majowych dni skupienia były warsztaty ewangelizacyjne – wyjątkowa akcja terenowa Święci na mieście – ewangelizacja na przemyskim rynku. Kandydaci na animatorów wyszli bezpośrednio do mieszkańców i turystów, dzieląc się radością wiary.
Podczas intensywnego weekendu nie zabrakło też chwil na budowanie wspólnoty w luźniejszej atmosferze. Ważnym miejscem spotkania była kawiarenka „Przystań” RAM, która stała się przestrzenią do długich rozmów, integracji przy kawie i dzielenia się świadectwem z przeżytych misji miejskich. To właśnie tam, w bezpiecznej i pełnej ciepła przestrzeni, młodzi mogli złapać oddech przed kolejnymi punktami programu.
Całość sesji zwieńczyło pełne emocji losowanie praktyk wakacyjnych, podczas których młodzi podejmą realną posługę apostolską. Przed młodymi z 42. Studium Animatora teraz najważniejszy sprawdzian – czas wakacyjnych oaz i obozów, na które udadzą się wyposażeni w wiedzę, zapał i pasję. Otoczmy ich naszą modlitwą!
Posłuchaj relacji z wydarzenia i rozmów z duszpasterzami, kadrą oraz samą młodzieżą, którymi byli: Ks. Krzysztof Żyła – diecezjalny moderator RAM, Ks. Marcin Wilk – diecezjalny duszpasterz młodzieży, o. Benoit Azameti – misjonarz, kombonianin, oraz Kadra, Animatorzy, Kandydaci i uczestnicy gry terenowej:
Fot. Estera Nowosielecka





















































