Już w najbliższy piątek wybrzmi ostatni szkolny dzwonek, który obwieści rozpoczęcie wakacji. Lipiec i sierpień to okres wypoczynku, wyjazdów, różnego rodzaju aktywności, w które wpisują się również rekolekcje wakacyjne. Ale czy ta forma spędzania wolnego czasu jest jeszcze modna i atrakcyjna?

W poniedziałek, 17 czerwca 2024 r., w programie „W rytmie wydarzeń” z tym pytaniem zmierzył się ks. Marcin Wilk, duszpasterz młodzieży archidiecezji przemyskiej, który przekonywał, że wiele zależy od rodziców, wychowawców, opiekunów, ale i samych młodych. Bo chociaż motywacje bywają różne to zawsze prowadzą do Pana Boga, o czym świadczą co roku świadectwa tych, którzy zaryzykowali i wybrali się na wakacyjne rekolekcje.


Tym samym rozpoczynamy na naszej antenie mini cykl wakacyjny, w którym chcemy zaprezentować najważniejsze i największe propozycje wakacyjnego odpoczynku z Bogiem organizowane przez Ruch Apostolstwa Młodzież Archidiecezji Przemyskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej oraz Szkołę Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej. Do końca tygodnia, każdego dnia będziemy gościć duszpasterzy odpowiedzialnych te młodzieżowe ruchy i stowarzyszenia.