W niedzielę, 16 czerwca 2024 r., przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce po raz 8. odbyło się spotkanie rodzin wielodzietnych. Tym razem towarzyszyła im bł. Rodzina Ulmów, której relikwie wprowadzono w tym dniu do świątyni.

Spotkania rodzin wielodzietnych w Jodłówce są ideą, która ma gromadzi rodziny wielodzietne na wspólnej modlitwie podczas Eucharystii, a następnie na pikniku rodzinnym organizowanym w Różańcowym Ogrodzie Maryjnym przy parki pielgrzyma, który znajduje się tuż przy sanktuarium.

Tradycyjnie jak w ubiegłych latach, Mszy Świętej przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej, który sam pochodzi z rodziny wielodzietnej, a w czasie swojej posługi biskupiej podejmuje się udzielania sakramentu Chrztu Świętego piątemu i kolejnemu dziecku w rodzinie.

Podczas homilii bp Jamrozek zachęcał, aby na całe nasze życie i życie każdego człowieka patrzeć jako na dar. – Każdy z nas jako człowiek, jest darem z Nieba, danym dla drugiego człowieka po to, aby iść wspólnie drogą, która prowadzi do zbawienia.

Kaznodzieja zapraszał też do ciągłego zaufania Panu Bogu. Jak mówił, przykładem takiego zaufania są rodziny wielodzietne, otwarte na Bożą łaskę i nowe życie. – Pokazujecie w ten sposób, że macie zaufanie do Pana, że On nie zostawi was bez pomocy i że będzie chronić w cieniu swoich skrzydeł. Dla innych mamy się wszyscy jawić jako źródła światła w świecie, jako ci, którzy niosą przesłanie miłości i rozpoznają, że życie jest darem Wszechmocnego Boga, który nas powołał do istnienia.

Bp Jamrozek mówił, że troska rodzin wielodzietnych o życie jest świadectwem dla świata, który dzisiaj bardzo często to życie zabija. – Pan Bóg chce, żebyśmy chronili życie – apelował biskup.

Przykładem dla uczestników tegorocznego spotkania rodzin wielodzietnych w Jodłówce stała się bł. Rodzina Ulmów – Wiktoria, Józef oraz ich siedmioro dzieci. Ich relikwie zostały w tym dniu wprowadzone do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, którym towarzyszył obraz błogosławionych męczenników z Markowej.

W wydarzeniu udział wzięły rodziny z różnych zakątków. Jak mówią, przyjeżdżają na tę modlitwę, by dziękować za otrzymane łaski i umacniać się w codzienności. – Dużo dziękczynienia, bo to jest błogosławieństwo – powiedział dla Radia FARA jeden z uczestników spotkania w Jodłówce, ojciec dziesięciorga dzieci. – Tego nie zrozumie nikt, kto nie wejdzie w tę rzeczywistość, w rzeczywistość miłości. Takie ziemskie myślenie, że miłość to jest dawanie, a nie tylko branie.

W tym roku spotkanie rodzin wielodzietnych w Jodłówce odbyło się już ósmy raz. Było kolejną okazją do modlitwy w intencji polskich rodzin, szczególnie tych z Archidiecezji Przemyskiej. To także czas wyjątkowego spotkania człowieka z człowiekiem, dzielenia się doświadczenia rodziców i czasem zabawy dla najmłodszych, ponieważ w ramach pikniku przygotowano liczne atrakcje i zabawy.

Relacja z 8. spotkania rodzin wielodzietnych w Jodłówce została wyemitowana w Radiu FARA w poniedziałek, 17 czerwca 2024 r., w ramach audycji „W rytmie wydarzeń”.