2 kwietnia rozpoczął się 4. Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Do czynnego włączenia się w modlitwę, która potrwa do 8 kwietnia. zaprasza Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia to idea, która ma zaprosić nas do pochylenia się nad wartością każdego ludzkiego życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci i godności każdego człowieka.

Naszą modlitwą chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie gdy otrzymują trudną diagnozę prenatalną. Tydzień Modlitw o Ochronę Życia jest również zaproszeniem do czynnego włączenia się w działania pro-life na miarę naszych możliwości – napisali w zapowiedzi wydarzenia członkowie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

O tym dlaczego warto włączyć się w tę tygodniową modlitwę za życia, w jaki sposób będzie ona realizowana i jak można się w nią włączyć, mówił w programie „W rytmie wydarzeń” – we wtorek, 2 kwietnia 2024 r. – Marcin Nowak, członek zarządu i koordynator ds. wolontariatu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Jak zaznaczył, Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpoczyna się w tym roku w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, który apelował o troskę i modlitwę w intencji życia.