W czwartek, 18 czerwca 2026 r., w Wojewódzkim Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu odbyła się gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny pt. Mam serce jak dzwon.
– Przez konkurs chcemy już najmłodszym wszczepiać myśl o tym, że trzeba dbać o zdrowie i to zdrowie promować – mówiła Barbara Stawarz, dyrektor przemyskiego szpitala. – Dziękuję rodzicom i nauczycielom, że inspirują dzieci do udziału w konkursach, aby tę wiedzę zdobywać i wzbogacać.
W tym roku na konkurs wpłynęło 455 prac – w tym 375 plastycznych i 80 literackich – z 53 szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej lub napisanie utworu literackiego o tematyce zdrowia i chorób serca, promującej zdrowy styl życia.
Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:
KATEGORIA PLASTYCZNA – klasy 1-3
I miejsce:
- Marko Kobilnyk – kl. 2 Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemyślu
- Kuba Leszczyński – kl. 2 Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu
II miejsce:
- Lena Jasiewicz – kl. 3 Szkoła Podstawowa w Szówsku
- Zofia Gala – kl. 2 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
III miejsce:
- Anna Błaszczyszyn – kl. 1 Szkoła Podstawowa w Zadąbrowiu
- Kacper Skurnóg – kl. 2 Szkoła Podstawowa w Krównikach
KATEGORIA PLASTYCZNA – klasy 4-6
I miejsce:
- Kornelia Wojnarowicz – kl. 6 Szkoła Podstawowa w Lesznie
- Nikola Woś – kl. 6 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
II miejsce:
- Klaudia Staśkiewicz – kl. 6 Szkoła Podstawowa w Sośnica
- Agata Heman – kl. 6 Szkoła Podstawowa w Krównikach
III miejsce:
- Nadia Czarniecka – kl. 6 Szkoła Podstawowa w Pruchniku
- Amelia Brzuchacz – kl. 6 Szkoła Podstawowa w Jodłówce
KATEGORIA PLASTYCZNA – klasy 7-8
I miejsce:
- Oliwia Łokietko – kl. 8 Szkoła Podstawowa w Walawie
II miejsce :
- Aleksandra Jamny – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Sośnica
- Alicja Misiło – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Wólce Pełkińskiej
III miejsce:
- Lena Opiela – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Klara Zaleska – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Babicach
KATEGORIA LITERACKA:
I miejsce:
- Mikołaj Rowiński – kl. 8 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Nikola Ziętal – kl. 6 Szkoła Podstawowa w Drohojowie
II miejsce:
- Amelia Banaś kl. 6 Szkoła Podstawowa w Birczy
- Julia Strójwąs – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
III miejsce:
- Krzysztof Mazur – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej
- Zuzanna Badowicz – kl. 7 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
W poniedziałek, 22 czerwca 2026 r., w audycji „W rytmie wydarzeń” został wyemitowany skrót z gali konkursowej konkursu.
Finał Wojewódzkiego Konkursu pt. Mam serce jak dzwon
Przemyśl, 18.06.2026, fot. Stanisław Gęsiorski














