Pogaduchy do poduchy: Spotkanie z misjonarzem

Podczas audycji „Pogaduchy do poduchy” wraz z młodymi redaktorami – AntkiemZosią – słuchacze wyruszyli w niezwykłą podróż do afrykańskiej rzeczywistości, a to za sprawą ks. Marka Kapłona, misjonarza posługującego w Republice Środkowoafrykańskiej, który opowiadał o codziennym życiu mieszkańców misji, świętowaniu uroczystości Bożego Ciała, pracy katechistów, budowie kaplic oraz o dzieciach, które mimo wielu trudności potrafią cieszyć się tym, co mają.

Nie zabrakło także rozmowy o akcji „Polskie Smyki Dzieciom z Afryki”, dzięki której najmłodsi mogą pomagać swoim rówieśnikom na misjach. Misjonarz podkreślał, że oprócz wsparcia materialnego niezwykle ważna jest modlitwa za wszystkich głoszących Ewangelię na różnych kontynentach.

Zapraszamy do włączenia się w nasze „Pogaduchy do poduchy” – w środę o godz. 19:30. Spośród aktywnych małych radiosłuchaczy w pierwszą środę miesiąca losujemy nagrody. Do usłyszenia!

Zapraszamy do odsłuchania audycji

Pozostałe audycje